CES Inovasyon Ödüllerine Dof Robotics Damgası…

Dünya çapında bir organizasyonda Türk Markasının konuşulması hem Türkiye hem de Turquality açısından çok büyük önem taşıyor. Bilindiği gibi Turquality Desteği tüm markalara böyle imkanlar sunuyor. DOF Robotics‘te bu başarısını Turquality belgesini alarak taçlandırmak ve tüm dünyaya açılmak için çalışmalarına son sürat devam ediyor.

Adrenalin tutkunlarının vazgeçemeyeceği bir ürün olan Hurricane  DOF Roboticsfirmasının sektöre damga vuran yıldız ürünü. Ar-Ge Merkezi belgesini de alan firma Robot Teknolojileri alanında Türkiye’nin en önemli firmaları arasında en ön sıralarda yerini almış durumda.

DOF Robotics, geleceğin teknolojilerinin tanıtıldığı, ABD’de gerçekleşen, CES Las Vegas 2018 fuarında Arttırılmış Sanal Gerçeklik (Virtual and Augmented Reality Products) kategorisinde İnovasyon Ödülü’nün (Innovation Awards) sahibi oldu.

1967 yılında kurulan Consumer Electronics Show (CES) dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı organizasyonudur. 28 kategoride yüzlerce markanın teknolojilerinin yarıştığı CES ödülleri, New York’ta sahiplerini buldu.

Dünya çapında bir organizasyonda Türk Markasının konuşulması hem Türkiye hem de Turquality açısından çok büyük önem taşıyor. Bilindiği gibi Turquality Desteği tüm marfkalara böyle imkanlar sunuyor. DOF Robotics‘te bu başarısını Turquality belgesini alarak taçlandırmak ve tüm dünyaya açılmak için çalışmalarına son sürat devam ediyor.

Adrenalin tutkunlarının vazgeçemeyeceği bir ürün olan Hurricane 360  DOF Robotics firmasının sektöre damga vuran yıldız ürünü. Ar-Ge Merkezi belgesini de alan firma Robot Teknolojileri alanında Türkiye’nin en önemli firmaları arasında en ön sıralarda yerini almış durumda.

Geliştirdiği eğlence simülatörleri ve hareket robotları teknolojileriyle başta Amerika, Çin ve Avrupa ülkelerine yüksek katma değerli teknolojik ürünler ihraç eden ülkemizin, bu alandaki öncü markası DOF Robotics, Şirket olarak en büyük yatırımlarını Ar-Ge’ye yaptıklarını belirten Mertcan, “Tüm dünya şirketlerinde verimlilik ekonomisi kuralları takip edilirken, DOF Roboticsolarak biz o ilkeleri terk edip, bilgi ekonomisini kendimize prensip edindik ve bu kalıpları aşan bakış açısı ile yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ürünlerini 40’dan Fazla Ülkeye Pazarlıyor

İnovasyon Ödülü’nü almaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Mertcan; “Şirket olarak insan eliyle geliştirilen teknolojinin, insanı ihmal eden değil, insana değer veren yaklaşımlarla geliştirilmesi ve kullanılması gerektiğine inanıyoruz. Böyle bir platformda tüm paydaş ve kullanıcılarımızı son derece önemsediğimizi ve onların ihtiyaçlarına göre hareket ettiğimizi belirtmek isteriz. Ekip arkadaşlarımızla bu yola çıkarken ana amacımız; kullanıcılarımıza, yüksek güvenlikli, yüksek adrenalin ve kusursuz bir deneyim sunmaktı. Dolayısıyla bu ödül ne kadar doğru yolda olduğumuzun ve sektöre yön veren bir firma olduğumuzun kanıtı niteliğindedir” dedi.

Mertcan, 40’dan fazla ülkeye ürünlerini ihraç ederek dünya pazarındaki yerlerini aldıklarını söyledi. Dünyada teknoloji alanındaki en iyi aktörlerden birisi olduklarını da açıklayan DOF RoboticsYönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan; “Kullandığımız ürünlerin sadece küçük bir bölümünü yabancı tedarikçilerden temin ediyoruz. Yüzde 100 yerli Ar-Ge çalışmalarının sonucu katma değeri yüksek teknolojiyi Dünya’ya ihraç ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“En büyük yatırımımızı Ar-Ge’ye yaptık” diyen Mertcan, “Dünya şirketlerinde verimlilik ekonomisi kuralları işlerken biz o ilkeleri terk edip, bilgi ekonomisini prensip edindik ve bu kalıpları aşan bakış açısıyla da yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

 

Paylaş