1996 yılında göz sağlığı alanına yaptığı yatırımlarla ülkemizde branş hastaneciliğinde yeni bir dönem başlatan ve 22 Yıllık tecrübesiyle 25 ayrı noktada hizmet veren  “Dünya Göz” Ticaret Bakanlığının bünyesinde ve 14 yıldır yürürlülükte olan “Turquality” programı için proje çalışmalarına başladı. Dünyagöz “AHİ Consulting“ ile birlikte hazırlandığı çalışmalarıyla kısa sürede Turquality kapsamına girerek göz sağlığı alanında Dünya markası olmayı hedefliyor.

DÜNYAGÖZ HASTANELER GRUBU

1996 yılında hizmet vermeye başlayan Dünyagöz Hastaneler Grubu, gözün tüm branşlarında ve en gelişmiş teknolojilerle sunduğu yüzlerce farklı tedavi yöntemiyle göz ve göz çevresi sağlığına dair sorunlara çözüm getirmektedir. Ülkemizde branş hastaneciliği ile yeni bir dönem başlatan Dünyagöz Hastaneler Grubu, günde 8000 poliklinik ve  1000 ameliyat kapasitesiyle yurt içi ve yurt dışında toplam 25 ayrı noktada ilkeli sağlık hizmeti vermektedir.

Dünyagöz; sürekli yenilenen eksiksiz teknolojisi, öğretim üyesi ve uzman doktorlardan oluşan 280 kişilik deneyimli medikal kadrosu, 2000 personeli ve çağdaş yönetim anlayışıyla kısa sürede dünyanın sayılı merkezleri arasında yerini almıştır. Türkiye çapında İstanbul, Ankara, Antalya, İzmit, Adana, Samsun, Tekirdağ, Bursa, Konya, Sakarya ve Gaziantep’te olmak üzere 11 ayrı ilde 20 şube ve yurt dışında Almanya’nın Frankfurt ve Köln, Gürcistan’ın Tiflis, Azerbaycan’ın Bakü ve Hollanda’nın Amsterdam şehirlerinde olmak üzere 5 ayrı noktada hizmet vermektedir.  Yatırımlarına aynı hızla devam edecek olup  İzmir’deki yeni merkezi ile birlikte Türkiye’de daha geniş bir coğrafyaya yayılmayı hedefleyen Dünyagöz, Türkiye’de sağlık turizminin öncülüğünü üstlenerek dünyanın 147 ayrı yabancı ülkesinden yılda binlerce hastaya hizmet vermektedir.

Paylaş